Faktorid mis mõjutavad autorendi hindasid suvisel perioodil

Nii kohalike kui rahvusvaheliste autorendifirmade puhul on tavapärane praktika, et suvisel perioodil on autode rendihinnad kõrgemad.

Tavakasutaja jaoks võib see tunduda ebaõiglane, kuid kõrgema hinna taga on ka selge põhjus. Nimelt kasvab ilusate ilmadega nõudlus rendiautode järgi märgatavalt. See tähendab seda, et autorendifirmad ei suuda tagada suurenenud nõudluse tõttu soovitud autode mahtu.

Kui nõudlus on suurem kui pakkumine, tõuseb ka teenuse hind. Siinkohal võib tõmmata paraleele sõidujagajatega. Tipptundidel võib teenuse hind isegi mitmekordistuda.

Õnneks autorendis ei ole hinnatõus tippajal nii suur. Pisut üldistades võib väita, et tavapärase praktika kohaselt on suvisel ajal hinnad kuni 50% kallimad.

Mida saaksin ise ära teha, et autorendi hind oleks minu jaoks võimalikult soodne?

Esimene ja lihtsaim viis on kindlasti enne broneerimist võrrelda autorendi hindasid perioodide kaupa. Rusikareegel on, et mida pikem on rendiperiood, seda soodsamat hinda saab autorendifirma ka pakkuda.

Teine võimalus on oma sõidud ette planeerida. Enamik rendifirmasid pakkub soodustust, kui klient teeb oma broneeringu varakult. Selle eelduseks on valdavalt ka see, et teenuse eest tasutakse koheselt.

Kolmas ja väga otseselt teenuse maksumust mõjutav faktor on auto väljastuse ja tagastuse asukoht. Valdav enamik teenuseosutajaid väljastavad ja võtavad autosid enda kontoris tasuta. Mugavusteenusena pakutakse seda võimalust ka kliendi asukohas. Mugavusteenus on valdavalt aga tasuline teenus. See tähendab seda, et lühirendi korral võib rendi kogumaksumusest moodustada pea 50% väljastuse ja vastuvõtu tasu.

Neljas teenuse hinda mõjutav faktor on kellaaeg. On selge, et auto väljastamine kell 15.00 tööpäeval nõuab rendileandjalt oluliselt vähem ettevalmistust ja planeerimist kui autoväljastus kell 6.00 pühapäeva hommikul. Planeerige vastuvõtt või väljastus klassikalisel tööajale ja võite kokku hoida märgatavalt.

Viies on pakkumise sisu. Tihti tehakse autorendi pakkumine kliendile soovitud perioodiks maksimaalsete lisateenustega. Näiteks sisaldab see GPS seadet, tahvelarvutit, lastetoole, katuseraame, vähendatud omavatutust õnnetuse korral, auto keemilist pesu jne…

Vältige vaid lõpphinna võrdlemist. Soovitame siinkohal pakkumised kõrvuti panna, et võrdlemisel oleks ka sisuline teenuse sisu võrreldav. Sellisel võrdlemisel võite avastada, et esialgu kõige soodsamaks osutunud rendipakkumine on tegelikult peidetud lisatasude taustal hoopis kallim planeeritust.

Rahvusvaheliste autorendifirmade puhul ei ole tavaliselt rendinnas sees ka kohalike makse, kindlustusi ja autopesu. Seega võib välja kujuneda olukord, kus rendipakkumises on autorendi hind näiteks 8 eurot, kuid teenuse kogumaksumus koos kõikide täiendavate lisakuludega kujuneb 50 euro kanti.

Ilusat ja teguderohket suve soovib teile

Amestic Autorent
Tel: 53457799
E-post: info@amestic.ee